Żninski ŻDK

Moderatorzy: stanislaw_t, magdalena

Re: Żninski ŻDK

Postautor: Minifan » 15 lut 2014, o 21:10

No Pałuczanin widać żeś zwolennik Dyra, że mu na forum dziękujesz.Przecież to jego zakichany obowiązek żeby robić takie koncerty, no chyba że się mylę i może mamy mu się w pas kłaniać że się coś dzieje w ZDK-u
Minifan

IP: 46.76.47.201

Postautor: paluczanin » 15 lut 2014, o 22:07

Obowiązek obowiązkiem, podziękować zawsze warto. Lao Che w Żninie to duże ryzyko.
Frekwencja słaba do jakości kapeli, dobrze że chociaż byli ci co byli.
Sorry, taki mamy Żnin :)
paluczanin

IP: 89.230.143.64

Postautor: Inga » 16 lut 2014, o 19:53

Pałuczanin mam nadzieję ze przyznasz mi rację ze zapraszanie zespołu na który będzie mała frekwencja to ryzyko więc może dyrektor powinien zacząć od zapraszania takich ekip które przyciągną publikę a może z czasem Żninioki nauczą się korzystać z oferty domu kultury, bo na dzień dzisiejszy to chyba na mieście chodzi opinia że dom kultury ma przeważnie ofertę dla nielicznych. A tak z innej beczki to ciekawi minie jakie są koszty zaproszenia zespołu dla przy tak małej frekwencji- dom kultury dokłada resztę czy jak?
Inga

IP: 5.60.7.223

Postautor: paluczanin » 16 lut 2014, o 21:50

Inga, zaproszenie jakiejkolwiek dobrej kapeli do Żnina zawsze będzie ryzykiem, bo u nas nigdy (chyba) nie będzie dobrej frekwencji, taka specyfika tego miasta, można by długo o tym gadać. Koszt takiego koncertu są stałe i zawsze to wiąże się dofinansowaniem z miasta, inaczej cena biletu byłaby z kosmosu. Ale zgadzam się z Tobą, że powinno być więcej imprez dla mnie wymagających :). Uwierz mi też, że większość tych co tak krytykują ŻDK i tak woli siedzieć w domu. Narzekanie jest najłatwiejsze.
paluczanin

Postautor: Inga » 16 lut 2014, o 22:07

Ja nie krytykuję ZDK jak mam ochotę to korzystam z ich oferty ( zdarza się to zwłaszcza w wakacje) a jeśli nie mam ochoty to siedzę w domu :)
Ale myślę że dyrektor powinien się trochę wsłuchać w opinię publiczną na co jest zapotrzebowanie to wtedy sala na koncertach nie świeciłaby pustkami, bo to tak trochę wstyd kiedy artyści występuję do pustych krzesełek
Inga

Postautor: paluczanin » 16 lut 2014, o 22:20

Myśląc o narzekaniu pisałem ogólnie a nie o Tobie :). Ciekawe ile osób rozmawiało albo napisało do ŻDK co chcieliby zobaczyć, usłyszeć. Ja napisałem maila do ŻDK, że chciałbym usłyszeć Lao Che i usłyszałem. Marzenia się spełniają :)
paluczanin

Postautor: Inga » 16 lut 2014, o 22:36

A ja swoje marzenia przedstawiłam w ŻDK i d ...., bo usłyszałam że dom kultury nie ma warunków na tego typu imprezy a kiedyś (jak dyrektorem nie był jeszcze obecny dyrektor) takie imprezy były a teraz nie będzie :( i jak tu powiedzieć marzenia się spełniają ale chyba tylko niektórych :)
Inga

Postautor: paluczanin » 16 lut 2014, o 22:52

A co miałoby to być?
paluczanin

Postautor: Inga » 16 lut 2014, o 23:39

A co miało to być to już raczej mało ważne. Otrzymałam odpowiedź że nie będzie więc ją przyjęłam do wiadomości ( a zapewniam że starałam się bardzo przekonać do mojego pomysłu, bo na pewno sala pękałaby w szwach jak to "mówi" Radio Żnin. Nie powiem co to było , bo nie potrzebuję żadnej protekcji, po prostu będę korzystała z oferty ŻDK w sposób wybiórczy ( coś mi się wydaje że masz jakieś "chody" w tej instytucji że tak się dopytujesz o co chodziło, ale jak protekcji nie uznaję wiec przyjęłam do wiadomości, że imprezy nie będzie, powiem tylko tyle że to impreza cykliczna i dużo ludzi na nią na 100% by przyszło ( a może jak za dużo ludzi na sali to też nie dobrze sama już nie wiem :(
Inga

Postautor: paluczanin » 17 lut 2014, o 00:12

Nie mam żadnych "chodów", nie znam nikogo w ŻDKu. Napisałem z półtora roku temu i pewnie tak na prawdę nie miało to żadnego wpływu na to, że w piątek zagrał Lao Che. Ale każda teoria spiskowa w tym kraju ma wielu wyznawców :)
paluczanin

Postautor: Nana » 19 maja 2014, o 21:20

Czy ktoś coś wie o zwolnieniu jednego z pracowników z ŻDK czy to tylko plotka?
Nana

IP: 31.1.225.255

Postautor: kultularny » 20 maja 2014, o 19:08

tak ? czy w ŻDK -y jest cięcie kosztów? redukcja etatów? może trafiło na reklamo-biorce?
kultularny

IP: 193.188.198.2

Postautor: Tatiana » 20 maja 2014, o 20:51

Eeee to chyba plotka z tym zwolnieniem kogoś z ŻDK bo na stronie ta sama ekipa pracowników?
Tatiana

IP: 31.1.169.196

Postautor: Gość » 22 maja 2014, o 08:03

W Pałukach można przeczytać - poleciał Mirosław Kalka
Gość

IP: 109.196.41.227

Postautor: Bogumil » 6 wrz 2014, o 16:38

Oj i znów głośno o ŻDK tyle, że w mało pozytywnym świetle. Dlaczego tak jest, że dyrektor tej placówki wciąż coś musi krytykować. A to disco polo do bani, ta sekcja nie tak działa tamta jeszcze gorzej, ta ma za niski poziom więc wyrzucić, a to sekcje: źle grają, źle tańczą, źle śpiewają, radio wyrzucić, pracownika się pozbyć. Koncertów letnich nie zrobił ( nie licząc Lata z Radiem), bo za mało ludzi przychodzi więc Żniniakom dał karę i koncertów letnich nie było (zrewitalizowany rynek świecił pustkami a tyle mogłoby się dziać) a przecież na ubiegłorocznych koncertach pracownicy pokazywali się zawsze na koncercie więc może dla nich byłoby warto zrobić te koncerty. Przecież nie zawsze będą na nich tłumy jak w ofercie dominuje:pianino, skrzypce i śpiewy operowe ( taaa dla realizacji swoich pasji też można robić koncerty). Nie wiem skąd w tym panu tyle pesymizmu na wszystko co go otacza, no chyba, że coś sam wymyśli i zrealizuje to to jest wtedy na najwyższym poziomie i z klasą. Po co nam Żniniakom w takim razie dom kultury? Zlikwidować tę instytucję ( szkoły można likwidować to dlaczego nie zlikwidują ŻDK, jeszcze trochę to stanie się on reliktem) więcej kasy w gminie zostanie
Bogumil

IP: 164.126.136.37

PoprzedniaNastępna

Wróć do Kultura i rozrywka